5 feb

vrijdag 5 februari 2021 tot zondag 7 februari 2021

Begin: 16:00 Einde: 14:00 Organisatie: De Wittenberg Locatie: De Wittenberg E-mailadres: info@dewittenberg.nl Toelichting:

Het boek Genesis begint met de Hebreeuwse letter B, de Beth (huis). Die letter ziet eruit als een open huis: een fundament met een muur en een dak. Zo is de schepping een huis om in te wonen. Wordt deze schepping straks een uitgeleefd huis, waar geen vreugde meer te vinden is?

Deze driedaagse retraite staat in het teken van contemplatie: aandachtig bekijken van het goede van God in wat Hij gemaakt heeft en draagt in het onderhouden van Zijn schepping. Contemplatie leidt tot verwondering, en misschien ook tot aansporing, tot vreugde en tot een nieuw inzicht. Zo proberen we weg te blijven uit cynisme of wanhoop over de toekomst van de aarde, of overspannen activisme. Met elkaar lezen we teksten die tot nadenken stemmen en ons in beweging zetten, gaan erop uit onder leiding van een ecoloog, zoeken we de stilte met God en volgen we de getijdengebeden. 

  • 22 okt

    Webinar ‘Met kinderen in gesprek over de veelkleurigheid van God en mensen’

    Nederlands-Vlaams Bijbelgenootschap samen met KiemPlaats
  • 25 okt

    TCK-juniordag 2025 in Wageningen

    TCK Nederland
  • 31 okt

    Inspirerend weekend voor alleengaande ouders!

    Stichting Powerparent
  • 31 okt

    Unpacking your backpack - Jongerendebriefweekend - 31 oktober t/m 2 november 2025

    InToMission